Saruna par būvmākslu

Arhitekte Zaiga Gaile sarunājas ar filozofiem Krišjāni Lāci un Valteru Zariņu par būvniecības mākslu, nama formas saistību ar cilvēka dvēseles veselību, arhitektūras nākotni un pakešu logiem kā civilizācijas postu. Saruna par labas būves balstīšanu samērā, kā arī apkārtējas vides, laikmeta un kosmosa kopsakarību uzliktajās robežās. Zaiga iestājas par atturību projektēt jaunas celtnes, Krišjānis iepazīstina ar britu valdības sastādīto labākai būvmākslai veltīto ziņojumu, pie kura savu roku pielicis arī Rodžers Skrūtons, bet Valters sniedz praktiskus ieskatus no namdara skatpunkta.

Literatūra:

Britu valdības 2020. gada ziņojums par labākas būvmākslas un pilsētplānošanas prakses nepieciešamību un vadlīnijām: https://www.createstreets.com/beauty-commission/

Sīriešu arhitekte Marva al Sabūni par to, kā slikta arhitektūra ietekmējusi Sīrijas pilsoņu karu: Al-Sabouni, Marwa. The Battle for Home: The Vision of a Young Architect in Syria. Thames & Hudson, 2016.

Ierakstīts studijā “Ambona”.

Ja gribat šo un citas aplādes klausīties savā telefonā, ceļojot vai pārvietojoties, mājas darbus darot vai strādājot, piesakieties Telos aplādēm kādā no šīm vietnēm: Spotify vai Google podcasts.

Print Friendly, PDF & Email

Vēlos saņemt apkopojumus uz norādīto adresi: