Saruna par cilvēku un dabu. 1. daļa

Raivis Bičevskis, Agnese Irbe un Krišjānis Lācis sarunājas par dabas aizsardzību, mēģinot uztaustīt sociāli konservatīvu atbildi bieži piesauktajai šodienas krīzei. Saruna par apokaliptismu, globālismu, lokālismu, cilvēka uztveres un rūpju loka mērogu, kristīgajām ķecerībām un citām lielām idejām. Prof. Bičevskis visiem piekodina nemest atkritumus Strenču mežā.

Apokaliptisku vides iznīcības diagnozi no 1913. gada skat. Ludwig Klages, Mensch und Erde. Diederichs, 1929. Oriģinālā lasīt: https://www.detopia.de/1910/1913-Klages-Ludwig-Mensch-und-Erde-Grusswort-an-den-Freideutschen-Jugendtag.pdf ; angļu tulkojumā: http://www.revilo-oliver.com/Writers/Klages/Man_and_Earth.html

Konservatīvu pieeju vides aizsardzībai skat. Roger Scruton, Green Philosophy: How to Think Seriously About the Planet. Atlantic Books Ltd, 2014.

Ierakstīts studijā “Ambona”.

Ja gribat šo un citas aplādes klausīties savā telefonā, ceļojot vai pārvietojoties, mājas darbus darot vai strādājot, piesakieties Telos aplādēm kādā no šīm vietnēm: Spotify vai Google podcasts.

Print Friendly, PDF & Email

Vēlos saņemt apkopojumus uz norādīto adresi: