Saruna par grāmatu Kas ir laulība?

Šonedēļ grāmatveikalā “Jānis Roze” sāks tirgot KODOKA izdoto Šerīfa Gērgisa, Raiana T. Andersona un Roberta P. Džordža grāmatas “Kas ir laulība? Vīrieša un sievietes savienības aizstāvība” tulkojumu, kas, netipiski Latvijai, izdots, pateicoties pūļfinansējumam. Šajā aplādē Krišjānis Lācis sarunājas ar Agnesi Irbi vispirms par tulkojuma tapšanas ieceri, grāmatas uzbūvi, galvenajiem argumentiem, izceļot laulības revizionisma iespējamos kaitējumus un valsts lomu (1.-43. minūte), savukārt sarunas otrajā daļā (43.-80. minūte) abi iztirzā grāmatas filozofiskākos aspektus – autoru uzsvaru uz laulību kā visaptverošu savienību un izvairīšanos no t.s. “sagrozīti lietotās spējības” argumenta.

Grāmata nopērkama: https://www.janisroze.lv/lv/gramatas/akademiska-un-profesionala-literatura/citas-nozares/kas-ir-lauliba-viriesa-un-sievietes-savienibas-aizstaviba.html

Edvardu Fēzeru par “perversi jeb sagrozīti” lietotās spējības argumentu skat. Edward Feser, “In defense of the perverted faculty argument”, Neo-Scholastic Essays, South Bend, Ind.: St. Augustine’s Press, pp. 378-415.

Skat. arī Anthony McCarthy, Ethical Sex: Sexual Choices and Their Nature and Meaning, Indiana: Fidelity Press, 2016.

Ierakstīts studijā “Ambona”.

Ja gribat šo un citas aplādes klausīties savā telefonā, ceļojot vai pārvietojoties, mājas darbus darot vai strādājot, piesakieties Telos aplādēm kādā no šīm vietnēm: Spotify vai Google podcasts.

Print Friendly, PDF & Email

Vēlos saņemt apkopojumus uz norādīto adresi: